Про площу Ринок, Високий замок у Львові чули, напевно, навіть ті, хто тут ні разу не був. Проте місто Лева має чим здивувати кожного туриста, варто лише трішки уважніше придивитись до його вуличок. Де погуляти у Львові та які неймовірні місця ховає в собі місто – читайте далі.

Площа Ринок

Звісно, ми не можемо оминути увагою популярні туристичні місця у Львові, тож почнемо саме з них. Площа Ринок – найвідоміша площа міста, яка розташована в самісінькому центрі. Від неї розходяться вулички, які всіяні різноманітними тематичними кафе та ресторанами. Тут же можна часто почути вуличних музикантів.

Ратуша

Чудове місце для того, щоб оглянути центральну частину міста з висоти. Львівська ратуша найвища в Україні, її висота – 65 метрів. Тож з неї добре оглядається місто.

Італійський дворик

Затишна місцина у самому серці міста Лева. Тут можна відпочити від гамірних вулиць, наповнених туристами. Ще у 16 столітті, коли зводили дворик, власники намагалися облаштувати його так, щоб цей куточок став місцем відпочинку. Нині Італійський дворик часто приймає гостей. Тут працює кав’ярня, а також часто лунають джазові та класичні концерти.

Високий замок

Бути у Львові і не піднятися на Високий замок – це як у Києві не побачити Хрещатик. Це найвища точка міста Лева, висота гори – 413 метрів. Колись на ній височів замок. Забудовувати гору почали ще у 13 столітті. Коли замок розбудували і його стало добре помітно з навколишніх територій, то гору почали називати Замковою, або “Високим замком”.

У 17 столітті через Львів пройшли шведські війська, які штурмували твердиню. Відтоді замок почав руйнуватися. І, на жаль, століття за століттям до його збереження ніхто не докладався. Камінням з гори мостили вулиці Львова, розбирали оборонні споруди, щоб будувати у місті кам’яниці. Нині із замкових укріплень залишилася невеличка стіна. А Замкова гора стала одним із найулюбленіших оглядових майданчиків для львів’ян та гостей міста. І це не дивно, адже вид з гори – дійсно неймовірний.

Львівська опера

Опера є однією з найбільш архітектурно виразних пам’яток Львова. Її витончене спорудження дивує жителів і гостей міста неймовірною розкішшю і досконалістю. Тут часто проходять оперети, опери та інші прем’єри.

Личаківське кладовище

Зазвичай, кладовища – це не місце для туристів, але це не про Львів. Личаківський цвинтар – не просто місце для поховання, а історико-культурний музей-заповідник. Надгробні скульптури – справжні витвори мистецтва.

Найстаріші поховання на Личаківському кладовищі датуються кінцем 18 століття. Здебільшого тут ховали відомих людей. Тут похований польський письменник Артур Гротт та його кохана баронеса Ванда Монне. Також на львівському цвинтарі знайшли свій спочинок Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич.

Палац Потоцьких

Красива будівля у стилі класицизму зведена у 19 столітті. Ініціаторами створення палацу стала відома родина Потоцьких. Раніше на місці палацу Потоцьких був невеличкий мисливський будинок.